Aktuality Středisko

Setkání k nemovitostem (9. – 11. 2. 2024)

Druhý únorový víkend se ve skautském centru Vinice v Pardubicích uskutečnilo velmi zajímavé setkání k nemovitostem. Z celé české republiky sem přijeli skautští provozovatelé, správci základen, tábořišť, hospodáři a ti co chtějí stavět, rekonstruovat nebo nakupovat základny či tábořiště a také všichni ostatní, kteří řeší budoucnost svých nemovitostí. Byly zde podány aktuální informace z ústředí ohledně strategie do roku 2030 v tomto odvětví. Mezi hlavní prezentace patřila tato témata: Jak stavět s ohledem na šetrný provoz a snižování nákladů, Finanční řízení nemovitostí, Moudré klubovny a různé volitelné programy z této oblasti. Po celou dobu si zde účastníci také vyměňovali svoje zkušenosti a inspirace. Nechyběly ani diskusní programy např. k rezervačnímu systému, pronájmu tábořišť, grantovým programům, potřebám jednotek a dalším. Celá akce byla velmi přínosná pro celou naši organizaci jako takovou. I ze Rtyně jsme zde měli svého účastníka. Akci pořádalo skautské ústředí v rámci podpory organizačních jednotek.

Stanislav Řezníček

Zástupce vůdce střediska