2. dívčí oddíl

2. dívčí oddíl vznikl během léta 2020 a oficiálně zahájil svou činnost v září stejného roku. Oddíl čítá kolem čtyřiceti členů, kteří jsou rozděleni do pěti družin – Pastelky (starší skautky/rangers), Opice (skautky), Berušky (světlušky), Netopýři (světlušky) a Benjamínci (smíšená družina předškolních dětí). Scházíme se každý týden v klubovnách na Žabárně. Na schůzkách se učíme porozumět přírodě a jak ji chránit, získáváme praktické dovednosti do života, trávíme čas s přáteli, učíme se samostatnosti a dodržení našich skautských zákonů.

Také se snažíme alespoň jednou měsíčně podniknout výlet či vícedenní výpravu. Každým rokem navštěvujeme skautské závody ať už Svojsíkovy závody pro skautky nebo Zvas pro světlušky. Tradičním zakončením skautského roku pak bývá letní tábor, kde zažíváme nespočet zážitků uprostřed krásné přírody.

Kristýna Straková – Týna

vůdkyně oddílu