Aktuality Středisko

Valný sněm (15. – 17. 3. 2024)

O víkendu 15. – 17. 3. se do Olomouce sjelo přes 500 skautských vedoucích z celé České republiky. Ti byli na svých střediskových nebo krajských sněmech zvoleni, aby je zastupovali. I naše rtyňské středisko, díky své velikosti, mělo na sněmu svého zástupce. Valný sněm je nejvyšší orgán Junáka a koná se obvykle každé tři roky. Volí se na něm vedení Junáka, což jsou náčelník a náčelní, volení členové Náčelnictva, Ústřední revizní komise a Rozhodčí a smírčí rada. Dále Valný sněm rozhoduje o klíčových věcech, které Náčelnictvo nemůže přijmout samo. Letos to bylo třeba schvalování Strategie 2030, podle které se naše organizace bude v následujících letech řídit. Mimo to se jednalo například o alkoholu na skautských akcích, vlivu technologií a sociálních sítí na mládež nebo o změnách ve skautském vzdělávání.