1. chlapecký oddíl Aktuality

Vánoční oddílovka (16. 12. 2023)

V sobotu 16. 12. se sešli rtyňští skauti z prvního oddílu v kině, aby si společně užili předvánoční pohodu. Na začátku jsme zahájili oddílovou akci pokřiky družinek, každý dal pod stromeček neoznačený dárek a šli jsme hrát hry. Mezitím někdo všechny dárky ukradl. Kluci se rozdělili do čtyř týmů a vydali se po stopách hledat zloděje a ukradené dárky hledat. Po cestě museli plnit úkoly, aby se dozvěděli, kdo je tím zlodějem, a kde se ukrývá. Zjistili tak, že oním zlodějem je Grinch. Nalezli i jeho doupě, kde schoval ukradené dárky. Ty se nakonec klukům povedlo získat zpět. Grinch se však pro dárky vrátil. Kluci na něj už čekali a chytili ho. Poté mu dali dárek a cukroví a tím ho napravili. I ostatní si mohli rozbalit jeden dárek. Následně se všichni sešli v předsálí u společného stolu a pochutnali si na bramborovém salátu, kuřecím řízku a kofole. Po večeři už jen následovalo ochutnávání cukroví a ukončení oddílovým pokřikem. Po akci kluci mohli zůstat v kině na promítání filmu, kam jsme pozvali i rodinné příslušníky. Děti a rodiče měli možnost odnést si v lucerničce Betlémské světlo.

Chceme velmi poděkovat městu Rtyně za půjčení kina.