Aktuality Středisko

Využití dotací za rok 2023

Rok se opět přibližuje ke svému konci a my jako každý rok chceme poděkovat městu Rtyni v Podkrkonoší za poskytnutou finanční dotaci v roce 2023. Tyto dotační prostředky využívá naše junácké středisko ve dvou oblastech. A jsou to aktivity a materiálně-technické vybavení. Mezi aktivity spadají kvalifikační kurzy mládeže a vedoucích, různé výpravy a výlety v rámci našeho celoročního vzdělávacího programu. Dále nakupujeme skautské vzdělávací publikace, nášivky a odměny. Část finančních prostředků je využita na vybavení pro činnost jako takovou. Z materiálně technického vybavení jsme v tomto roce pořídili dle našeho dlouhodobého plánu pět stanových táborových podsad a sesle do táborové kuchyně, které každým rokem slouží našim táborníkům v letních měsících. Provedli jsme revizi a doplnění hasičských přístrojů. Byl zakoupen také nový betonový poklop na vodoměrnou šachtu. Byla také ušita jedna replika ze dvou oddílových historických vlajek. Letos bychom ještě rádi zakoupily dva nové stoly.
Další finance jsme využili na základní kolo Svojsíkova závodu, rádcovského kurzu Jestřáb. Obě dvě tyto akce pořádalo naše rtyňské středisko. Tyto akce mají přesah do celého okresu. Dotační prostředky jsme v roce 2023 také využily z obce Havlovice, Svazku obcí Jestřebí hory, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Místní akční skupiny Království Jestřebí hory. Mezi další naše sponzory patří firma Rtyně.net. Děkujeme tímto i všem rodičům a kamarádům za jejich pomoc a podporu. Speciální poděkování patří pánům Františkovi a Michalovi Pěkným za pomoc v atodopravě a technických záležitostech. Panu Luňákovi z Červeného Kostelce za pravidelný servis komínů.